W ostatnim tygodniu października uczniowie naszej szkoły wzięłi udział w akcji #SzkołaPamięta. Jej celem było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
Klasy realizowały założenia akcji na różne sposoby. Młodsi uczniowie zapoznali się z postaciami, które tworzyły historię Gdańska i naszej szkoły. Zapalili symboliczny znicz pamięci m.in. za Annę Walentynowicz, ppłk Władysława Dwojaka, czy Irenę Jarocką.
Z kolei starsi uczniowie wykonali prace plastyczne oraz spotkali się z historią w terenie. Grupa wolontariuszy zajęła się wyczyszczeniem obelisku postawionemu w hołdzie kresowianom tworzącym powojenna historię Gdańska. Uczniowie złożyli przy nim kwiaty i znicze, a także spotkali się z panią Bożeną Kisiel, prezesem Pomorskiego Oddziału Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej, a jednocześnie inicjatorką powstawnia obelisku. Znicze zapłonęły też na płycie poświęconej prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi.