Uczennica klasy 8a, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Basia Worzala, wzięła dzisiaj udział w sesji Dziecięcej Rady Miasta Gdańska. Odbyła się ona w uroczystej sali obrad w Nowym Ratuszu. Wydarzenie poprowadziła przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, Agnieszka Owczarczak.
Młodzież dowiedziała się m.in. skąd w ogóle biorą się radni, ilu ich jest w radzie miasta, którzy urzędnicy chodzą w togach i łańcuchach, na czym polegają obowiązki radnych. Mieli też szansę obejrzeć dokładnie inne sale i poznać ciekawostki historyczne na ich temat.
Po krótkim wstępie Basia wyłoniła się w grupie uczniów jako naturalny lider i podczas burzy mózgów opracowała odpowiedź na niezwykle ważne pytanie: Co jeszcze można byłoby zrobić, aby w Gdańsku żyło się jeszcze wspanialej?
Nasza uczennica przede wszystkim chce promować Olszynkę, poprawić nawierzchnię dróg, ulepszyć komunikację miejską w naszej dzielnicy poprzez zwiększenie ilości autobusów miejskich kursujących dużo częściej niż obecnie, wybudować basen. A to tylko niektóre postulaty naszej uczennicy.
Możemy być dumni z Basi!!!