Świąt nie będzie?! 😯Takie słowa wybrzmiały tuż po przywitaniu klasy 1a i 3a przez Elfa Ważniaka w Wielkiej Fabryce Elfów. Co można było zrobić kiedy Mikołaj zdążył wypić zły eliksir i zapomnieć o prezentach dla dzieci z całego świata? Oczywiście, że spróbować go odczarować! Dzieci wspólnymi siłami zdobyły składniki potrzebne do uwarzenia eliksiru HOHOHO, który miał poradzić sobie z działaniem eliksiru antyświątecznego. W trakcie poszukiwań czekały na nie zagadki intelektualne oraz wiele zabaw. Wszystko otoczone było zimowo-świąteczną fabułą. Wspólnymi siłami z elfem przewodnikiem udało nam się przypomnieć Mikołajowi, że zaraz będą święta i powinien przygotować Rudolfa do długiej drogi, bo ten się odrobinę rozleniwił i zjadł ostatnio wszystkie pierniczki.
To był niesamowity poranek! Do tego w prawdziwie zimowej aurze.