Powrót szkolnego ogródka dzięki aktywnej grupie wolontariuszy i sponsorom sadzonek oraz nasion: nauczycielom i rodzicom naszych uczniów. Dziękujemy i zapraszamy do zwiedzania.

Konkurs "Termosfera" to niewyczerpana skarbnica pomysłów na zadania. My bawiliśmy się wspaniale biorąc pod opiekę nasz zaniedbany szkolny ogródek. Zdecydowanie potrzebował troski i czułego potraktowania.
Najpierw oceniliśmy jego stan. Diagnoza brzmiała: ścieżki do zagrabienia, ziemia do przekopania, grządki do wypielenia. Ale co zrobić z uprzątniętym ogródkiem? Tu decyzja była jednogłośna: sadzimy zioła i warzywa, może uda się też zasiać kwiaty. Z pomocą przyszli nam najwspanialsi sponsorzy: rodzice uczniów i nauczyciele, którzy po akcji promocyjnej nowego ogródka dostarczyli nam sadzonki i nasiona.
Etap 3: zakasanie rękawów i brudna robota w bardzo przyjemnym, czyli wolontariackim towarzystwie. Choć pogoda nie sprzyjała, wykonaliśmy plan w 120 procentach. W ogródku mamy tymianek, szałwię, miętę, lawendę, rozmaryn, curry, lubczyk, pomidorki, poziomki, szczypiorek, pietruszkę, a także bratki i aksamitki. Ostatnim etapem było ogłoszenie światu, jakie na Olszynce mamy cuda w ogródku. Wykonaliśmy więc jak do tej pory największy plakat promocyjny i zawiesiliśmy go w najbardziej uczęszczanym miejscu zachęcając do odwiedzin ogródka.
Co dalej z naszym zielonym zakątkiem? Zamierzamy dbać o niego, podlewać i czekać na efekty. A po miesiącu zaprosimy na szklankę lemoniady z miętą, ziołami podzielimy się z każdym chętnym, zwłaszcza ze szkolną stołówką, a warzywa trafią do wiosennej sałatki. Za jakiś czas udostępnimy następną relację z ogródka i pochwalimy się plonami.
Szkolny ogródek przy SP 59 znajdziecie tutaj: https://goo.gl/maps/2eCm3KgLAnmRez5M7
współrzędne: 54.34143772067585, 18.66885580717143