7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Nasza społeczność szkolna jak co roku uczciła ten dzień. Uczniowie oprócz aktywności fizycznej - udział w turnieju siatkówki i piłki nożnej - mieli możliwość zbadać swoje ciśnienie, dokonać pomiaru wzrostu, wagi oraz ustalić swoje BMI. Aby zgłębić tajniki wiedzy o zdrowiu i swoim ciele uczniowie mogli skorzystać z kącika z literaturą. Ważnym punktem dzisiejszego dnia były stanowiska, na których przy pomocy starszych kolegów i koleżanek z kl. 7, można było podszkolić się oraz poznać zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w praktyce.
Dla osób, które lubią współpracować w grupie czekały zadania - Tajna Misja, których rozwiązanie pozwolił ustalić numeru telefonu ratunkowego.
Pogłębiajmy naszą wiedzę o zdrowiu każdego dnia, nie tylko od święta, bądźmy aktywni i świećmy przykładem.