Dziś mieliśmy zaszczyt gościć w progach naszej szkoły szczególną osobę - Panią Karolinę Maczek-Skillen, wnuczkę generała Stanisława Maczka. Towarzyszyli jej przedstawiciele Stowarzyszenia Rodzin 1 Polskiej Dywizji Pancernej oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku.
Goście obejrzeli prezentację związaną z historią naszej szkoły, wysłuchali hymnu szkolnego, do którego słowa napisała nauczycielka p. Elżbieta Kwias oraz spotkali się z uczniami. Pani Karolina opowiedziała nam wiele ciekawostek i anegdot z życia swojego dziadka oraz pokazała rodzinne pamiątki po Stanisławie Maczku. Na zakończenie dzieci wręczyły własnoręcznie wykonany upominek i kartkę ze świątecznymi życzeniami.
To było niezwykle ciekawe i wzruszające spotkanie, taka lekcja historii na żywo.
Napawa nas dumą, że właśnie nasza szkoła nosi imię 1 Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka.