2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Świadomości Autyzmu, którego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. Nasza szkoła również postanowiła przyłączyć się do obchodów tego wspaniałego dnia. Aby pomóc naszym uczniom lepiej poznać i zrozumieć sposób funkcjonowania osób ze spektrum autyzmu zaprezentowano filmy „Amazing things happen”, „O tym chciałaby Ci powiedzieć osoba z autyzmem” oraz „Tacy jak Wy – Autyzm”. Na szkolnym korytarzu zawisła gazetka, z której można było dowiedzieć się m.in. czym jest autyzm czy czym charakteryzują się osoby rozwijające się w spektrum autyzmu. W piątek 5 kwietnia uczniowie oraz nauczyciele przyszli do szkoły ubrani w kolorze niebieskim, który jest symbolem autyzmu, aby okazać w ten sposób swoją solidarność.