26 września to w kalendarzu Europejski Dzień Języków. W naszej szkole jeden dzień to za mało na świętowanie takiej okazji, więc bawiliśmy się z obcymi językami przez dwa dni, każdy na swój sposób:
🚩w klasach zerowych uczniowie poznawali powitania w krajach naszych polskich sąsiadów,
🚩w klasach 1-3 trwały interaktywne rozgrywki w grze, w której każdy wygrywa,
🚩w klasach 4-8 uczniowie grali indywidualnie wyszukując w różnych miejscach szkoły kody QR z grami językowymi i odkrywając znaczenie tajemniczego hasła "Siła jedności tkwi w otwartości na różnorodność".
Poznając inne języki otwieramy się na świat; sprawiamy, że bariery upadają, a po drugiej stronie możemy zobaczyć naszych potencjalnych sprzymierzeńców. Otwierajmy się więc na różnorodność i szukajmy tego, co nas łączy, a nie dzieli.