Z okazji niedawno obchodzonego Dnia Wody odbyły się w naszej szkole lekcje pt. "Wirtualna woda", podczas których uczniowie zastanawiali się, czy dużo wody jest ukryte w przedmiotach wokół nich i dowiedzieli się, ile wody zostało zużyte, aby mogli zjeść pomidora, chleb, jajko, czy napić się herbaty. Następnie obliczali, ile wody potrzeba było do wytworzenia ich standardowego śniadania. Wielkim zaskoczeniem okazało się, że do wytworzenia śniadania niektórych uczniów zużyto aż ponad 500 l wody! Dzieci dyskutowały również o tym dlaczego niektórzy nie mają dostępu do wody, jak się do tego przyczyniamy i co możemy z tym zrobić. Na koniec rozwiązali quiz o wodzie w kryzysie klimatycznym. Na szkolnym korytarzu można było przez dłuższy czas oglądać gazetkę przygotowaną wspólnie przez uczniów różnych klas, a także wystawę z informacjami o wodzie.
Nasi uczniowie już wiedzą, że woda to cenny dar i znają sposoby jej oszczędzania. A jakie są Wasze patenty na wodę, nie tylko z okazji Jej dnia, ale na co dzień?