22 marca odbyło się uroczyste Pasowania na Czytelnika uczniów klas pierwszych. Dzieci zebrały się w bibliotece, gdzie obejrzały inscenizację ,,Czerwonego Kapturka" w wykonaniu uczniów kl.8 B, a następnie poznały zasady obowiązujące w bibliotece. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności Pani Dyrektor złożyli uroczyste przyrzeczenie. Następnie organizatorki wydarzenia, czyli nasze bibliotekarki- Pani Dorota i Pani Beata pasowały uczniów ozdobną zakładką i wręczyły pamiątkowe zakładki. Współprowadząca - Basia z kl.8 A odczytała prośby książki.
Na zakończenie każdy wypożyczył wybraną przez siebie książeczkę. W myśl powiedzenia ,,Nie ma dzieci, które nie lubią czytać. Są dzieci, które nie znalazły jeszcze odpowiedniej książki", dziś każdy pierwszak znalazł coś dla siebie.