VIII edycja Rowerowego Maja

Rowerowy Maj to ogólnopolska kampania skierowana do najmłodszych uczestników ruchu, której inicjatorem jest Miasto Gdańsk. Od początku jej celem jest promocja zdrowego trybu życia oraz zrównoważonej mobilności wśród dzieci i całych szkolnych społeczności. Kampania łączy zabawę z elementami rywalizacji, dzięki czemu skutecznie wpływa na kształtowanie pozytywnych nawyków transportowych u uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków.

- Udział w Rowerowym Maju zadeklarowały 44 gminy w Polsce, a tylko w samym Gdańsku do zabawy zgłosiło się 189 placówek (102 przedszkola i 87 szkół podstawowych).

W tym roku zabawa odbędzie się w terminie od 4 do 31 maja. W wyzwaniu codziennych dojazdów na zajęcia uczestniczą uczniowie i przedszkolaki, którzy za każdy aktywny dojazd do szkoły lub przedszkola na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce zdobywają punkty w postaci naklejek do szkolnych plakatów i dzienniczków. Nad przebiegiem kampanii w poszczególnych szkołach czuwają szkolni koordynatorzy.