Zakończyliśmy właśnie Szkolny Tydzień Edukacji Globalnej.
Młodsi uczniowie sprawdzali z jakich części świata docierają owoce do naszych supermarketów i jaką różnicę dla środowiska robi zakup tych lokalnych w porónaniu z tymi egzotycznymi.
Starsi uczniowie poszukiwali na mapach miejsc, gdzie produkowane są ich ubrania, a potem wspólnie szukali sposobów na zrónoważoną konsumpcję. Klasa 8A przygotowała plakat z celami zrównoważonego rozwoju, na którym można było zostawić swój ślad w postaci stopy z pomysłem na ich realizację w codziennym życiu. Była też gra interaktywna "Globalne wyzwania" i dyskusja na ich temat.
Pamiętajmy każdego dnia, ze jesteśmy częścią wspólnego świata i że mamy na niego wpływ, a nasze wybory tworzą sieć globalnych powiązań. Postarajmy się o lepszy świat już dziś!