1 maja wzięliśmy udział w Święcie Europy organizowanym przez miasto Gdańsk i Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Mieliśmy przyjemność prezentować zwiedzającym uroki dwóch europejskich państw: Niderlandów oraz Belgii. Czekały na nich:
- niezwykłe smaki serów i czekolady,
- rowerowe wyzwanie na czas,
- zdjęcia z Van Goghiem i Dziewczyną z perłą,
- zabawa w przebieranki ze słynną Brukselską fontanną,
- różnorodny wybór szarad i zagadek,
Wiele osób fotografowało się z naszymi wielkoformatowymi symbolami: belgijskim Atomium i niderlandzkim wiatrakiem. Z kolei taniec Belgijka prowadzony ze sceny przez panią Ptasińską przebraną za Smerfetkę przyciągnął moc miłośników aktywnego ruchu. Udało nam się również udzielić wywiadu w Radio Gdańsk oraz zyskać uznanie Belgów odwiedzających nasz namiot. Zauważyła nas też kamera gdańskiej panoramy - zachęcamy do obejrzenia początkowych minut programu: https://gdansk.tvp.pl/77308385/01052024-1830
Gorąco dziękujemy wszystkim uczniom-wolontariuszom za poprowadzenie stoisk i liczną obecność podczas wspólnego tańca , pracownikom szkoły za organizację i przygotowanie atrakcji  oraz rodzicom ze szczególnym uwzględnieniem Pana Macieja za zaangażowanie i ogromną pomoc.