9 maja dzieci z klas 0A i 0B miały okazję wziąć udział w wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego "Zagroda Sołtysówka". Na miejscu czekał na nich przemiły właściciel, który oprowadził uczniów po całym gospodarstwie i pokazał wszystkie zwierzęta, które tam mieszkają. Można było je karmić i głaskać - było to niezwykłe przeżycie dla zerówkowiczów.
Po zwiedzaniu gospodarstwa była okazja na wzięcie udział w warsztatach, podczas których przygotowano własnoręcznie dżem truskawkowy. Dzieci dowiedziały się, jakie składniki potrzebne są do jego przygotowania oraz jak ważna jest higiena podczas takiego procesu.
Kolejnym punktem programu było malowanie na szkle. Dzieci miały okazję wykazać się swoją kreatywnością i pomysłowością, tworząc piękne i kolorowe wzory na szklanych płytkach.
Cała wycieczka była nie tylko przygodą, ale także wspaniałą lekcją przyrody i kulinariów dla dzieci. Bardzo dziękujemy właścicielom gospodarstwa za gościnę oraz za ciekawe zajęcia, które z pewnością na długo zostaną w pamięci naszych uczniów.