7 grudnia, jeszcze przed świtem, klasy 4a, 4b oraz niektórzy uczniowie klas ósmych, wyruszyli na wycieczkę na Torunia. Toruń przywitał ich mroźną pogodą, dlatego czym prędzej ruszyli do Domu Legend Toruńskich, gdzie uczniowie odgrywali scenki. Przemek wcielił się w rolę sprawiedliwego króla, Krystian przez chwilę mógł poczuć się jak majster na budowie Krzywej Wieży, a Oliwia poruszyła prawdziwy dzwon. Były też walki na tratwach, a czarownice i nicponie zostali zamknięci w klatce. Było bardzo zabawnie, a legendy toruńskie zapadną im w pamięci na długo. Następnie przyszedł czas na zwiedzenie starówki. Koniecznie trzeba było zobaczyć Pomnik Kopernika, Krzywą Wieżę oraz Promenadę nad Wisłą. Po takim spacerze uczniowie udali się do Żywego Muzeum Piernika, w którym – pod okiem Mistrza Piernikarskiego poznali wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika. Własnoręcznie przygotowali ciasto, by później wypiec z niego toruńskie specjały i własnoręcznie je udekorować. Ostatnim punktem programu było Planetarium, w którym uczniowie wpatrzeni niczym w niebo obejrzeli seans popularno-naukowy „Wirująca Ziemia”. To był pełen wrażeń dzień i już nie możemy się doczekać kolejnej wycieczki.