W dniu 30 września 2010r. cała społeczność szkolna obchodziła 50 rocznicę naszej szkoły. W uroczystości wzięli udział: uczniowie, nauczyciele, rodzice, przedstawiciele kombatantów, przedstawiciele wydziału  oświaty  i  władz wojewódzkich, przedstawiciele związków zawodowych, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, byli nauczyciele i były dyrektor szkoły. Obchody rocznicy tradycyjnie rozpoczęła Msza Św. odprawiona w Kościele przy ul. Łąkowej. Program słowno – muzyczny przygotowała pani D. Barańska . Piosenki w wykonaniu chóru szkolnego przygotowała pani M. Czarnowska i zespół „Rozśpiewane Nutki”.Gościnnie wystąpił absolwent naszej szkoły Maciej Michałowski. Oprawę plastyczną przygotowały: pani Anna Serkowska, pani Edyta Lewandowska,pani Magdalena Marchlewska.